Prečo moka káva - aké sú účinky

Na internete a v tlači nachádzame všelijaké informácie o vplyve kávy na ľudské zdravie. Niektorí odborníci ju vyzdvihujú do nebies, iní jej účinky a pôsobenie na ľudské zdravie upravujú o nové poznatky, avšak skôr v negatívnom svetle. Zdravé je všetko, avšak s mierou!

Neodopierajte si to, čo naozaj milujete. Moka káva je pripravená pohladiť všetky vaše zmysly

Svoje telo poznáme najlepšie iba my sami. My vieme, ktoré potraviny a nápoje nám spôsobujú ťažkosti a ktoré našu životodarnú energiu vyšvihnú priam do nebeských výšin. Práve káva má výnimočnú schopnosť vzpružiť nás okamžite. Nielen skvelo chutí, ale jej jedinečná a typická vôňa nás denno denne presviedča o tom, že je ako naša „droga“ – v tom najpozitívnejšom znení.

Začať svoj deň s kávou, to je rituál, ktorý sa objavuje v každej jednej domácnosti, bez ohľadu na sociálne pomery a vekové zloženie. Horúci nápoj sa stáva akýmsi „budíčkom“. Otvára naše oči a myseľ dokorán, pomáha nám dostať sa von z mäkučkého pyžama a takisto načína prvé debaty dňa.

Uvítanie členov domácnosti s rannou šálkou kávy, to je najlepší a najideálnejší začiatok každého dňa. Radšej si privstaňme o dvadsať minút skôr, aby sme sa v príjemnej a nenáhlivej atmosfére stihli spolu pozhovárať pri jednom stole. Povedať si, čo nás dnes čaká a aké sú naše plány, čo nás teší a čo trápi.


Kúpte si výhodne Moka kávovarMoka káva a jej „schopnosť“ spájať ľudí

V práci, po príchode domov a aj po dlhom odlúčení. Vo všedné dni, počas sviatkov i rodinných osláv – moka káva sa hodí pri každej príležitosti. Milujú ju muži, ženy, mladí a aj tí skôr narodení. Poznajú tajomstvo jej prípravy, ktoré je súčasťou kávových rituálov. Typický zvuk „koťogó“ kávy si pamätáme už z detských čias a dnes, keď už máme vlastné rodiny a životný štýl, sa opäť vraciame k používaniu malého, ale o to vzácnejšieho kávovaru, nazývaný aj moka kávovar.

Vlastniť moka kávovar nie je žiadne retro, ako si možno mnohí budú myslieť. Stále viac sa vracia do módy to, čo sa používalo pred mnohými rokmi. Ľudia si totiž uvedomili, že robiť veci jednoduchšie a lepšie a navyše za oveľa menej peňazí, rozhodne stojí za to. Vyskúšate, zistíte.

Výrazná chuť moka kávy závisí od správnej prípravy

Ak sa ešte stále rozhodujete, ktorému kávovaru dať prednosť, existuje riešenie. Moka kávovar je rozmerovo malý, svojím štýlom tradičný, na obsluhu úplne nenáročný a finančne priateľský. Je teda praktickosť sama. Viete si ho vziať so sebou, kamkoľvek idete. Do práce, na dovolenku i do vašej chalupy. Nezaberá skoro žiadne miesto a jeho čistenie a údržba uspokojí aj tých najväčších lenivcov. Mnohokrát moka kávovar stačí iba opláchnuť s prúdom tečúcej vody.

Príprava moka kávy má svoje čestné minúty. Možno nebude hotová bleskurýchle ako tie moderné kapsulové, ale istí si môžeme byť najmä tým, že sa nám dostane popod nos kvalitná a pravá čierna káva. Taká, aká má káva naozaj byť. So všetkým, čo k tomu patrí. Silná chuť, omamná vôňa, no tiež aj príjemná atmosféra na počkanie. Toto je moka káva - je nenahraditeľná a nezameniteľná.