Elektrické moka kávovary

Počuli ste už o nich? Vyzerajú ako obyčajné moka kávovary, ale punc neobyčajnosti získavajú vďaka svojim prvotriednym vlastnostiam. Sú malé, šikovné, robia výbornú kávu a môžete si ich vziať so sebou kamkoľvek. Elektrické moka kávovary sú pripravené poslúžiť a naservírovať iba tú najchutnejšiu čiernu kávu. Presne takú, akú ju milujete.

Uvarte si tú svoju v elektrickom moka kávovare

Pocitu, ktorý zažívame pri pití nášho obľúbeného nápoja, sa vyrovná iba málo vecí. Je to rituál, ktorého by sme sa vari len ťažko vzdali. Káva ľudí spája a navodzuje iba pozitívne energie. Je liekom na ťažký deň a zároveň návod, ako ten nový začať čo najlepšie. S ňou sa ľahko vstáva a veľmi príjemne konverzuje. Rozviaže naše jazýčky, chuťové poháriky a postará sa o pohodu tela aj mysle.

Káva zvaná moka, alebo aj „koťogó“, je tu s nami už takmer sto rokov. Už sme sa dočítali, že známy Talian urobil to najlepšie, čo mohol. Jedného dňa vynašiel perfektný varič kávy, ktorý sa okamžite začal predávať a vyrábať vo veľkom. Bola to senzácia, ktorá sa do našich končín dostala síce až po druhej svetovej vojne, ale aj napriek tomu je to kuchynská pomôcka, ktorá bola vždy veľmi obľúbená, vyhľadávaná, často používaná a vychvaľovaná. Vďaka tomuto malému šikovnému kávovaru bola príprava kávy jednoduchá, rýchla a výsledkom bola znamenitá, silná chuť.


Kúpte si výhodne Moka kávovarVýrazná chuť a aróma, nie je to jediné, čo robí moka kávu takou originálnou. V dobe, kedy na všetko stačí potlačiť jeden gombík a veci sa urobia „samé“, je to naozajstný skvost. Vlastnoručná príprava kávy je totiž niečo špeciálne. Našu srdcovku predsa vždy varíme s láskou a s odhodlaním potešiť nielen seba, ale aj našich hostí. Prejavuje sa tým naša pohostinnosť, štedrosť a tento proces si vyžaduje doslova vloženie sa celej našej bytosti. Ani tie najdrahšie zrná kávy sa nevyrovnajú tej, ktorá je naservírovaná s úprimným úmyslom.

Moka kávovar je najlacnejšia verzia kvalitných kávovarov, avšak za tie elektrické si predsa len musíme čosi navyše priplatiť. Sú ešte praktickejšie z toho dôvodu, že sa dajú použiť naozaj všade, kde je možné pripojenie sa na elektrický prúd.

Doma, v práci, počas cestovania, na dovolenkách, chalupách, v hotelových izbách, jednoducho všade, kde si to viete čo i len trochu predstaviť. Ak je káva vašou súčasťou, vezmite si ju zo sebou hoci aj na kraj sveta. Vďaka elektrickému moka kávovaru si ju pripravíte vždy a všade. Jej chuť vám okamžite pripomenie domov a ľudí, ktorých milujete.

Elektrické moka kávovary

Pripravia kávu presne podľa predstáv. Aj keď sú drahšie, stále sa však cenovo nevyrovnajú tým noblesným z kaviarní. Faktom však zostáva, že chuť a kvalita kávy je totožná. Tak prečo nevlastniť doma svoj vlastný profesionálny kávovar?

Spôsob prípravy je rovnaký, avšak rozdiel spočíva v tom, že kanvičku neprikladáme na oheň, ale pomocou kábla zapojíme do elektriny. Ich výhod je mnoho, ale zapáči sa vám aj to, že môžete variť presne toľko porcií káv, koľko aktuálne potrebujete. Elektrický moka kávovar si viete zapnúť okamžite, keď sa vám zažiada, ale iste vás prekvapí tým, že pomocou časovaču budete mať uvarenú kávu presne v ten moment, kedy napríklad ráno vstávate. Takýto kávový „budík“ je naozaj rarita a tiež luxusná predstava pre všetkých milovníkov života a dobrých vecí.